Yeni Android'ler birbirleriyle yarışıyor

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Aylardır pazarda olan yegane Android telefonu G1'in yanı sıra HTC Magic'in Avrupa'da önümüzdeki ay çıkması ve yeni G2 modelinin resmi olarak sunulması bekleniyor. HTC halen Android tabanlı cihaz üretiminde lider firma konumunda. Ancak Tayvanlı dev üreticinin bu arenada yalnız kalmayacağının sinyalini Koreli bir dev, Samsung verdi. Bu yılın üçüncü çeyreğinde Samsung da Android cihazlarının üretimine ağırlık vermesi ve Google'ın açık kaynaklı işletim sistemini kullanan ilk 5 telefon üreticisi arasına girmek istediği belirtiliyor.


Olası ilk Samsung Android telefonu. G1'den açıkça daha şık


DigiTimes'ın bildirdiğine göre Samsung'dan sızan bilgiler ilk Android bazlı modelin Magic'i anımsatacağı ve Qualcomm'un 3,5G yongasetini kullanacağını gösteriyor. Bu bilgi dışında fiyat, ne zaman ve nerede piyasaya sürüleceği bilgisi bulunmuyor.

Tabi Samsung bunları düşünürken HTC de armut toplayamazdı. Merrill Lynch teknoloji konferansında HTC CEO'su Peter Chou'nun açıkladığına göre 2009 yılında Magic'in yanı sıra iki yeni Android modeli duyuracak. Bu kadar çok Android telefonu üretimi haberine göre kazananın cep telefonu kullanıcıları olacağı muhakkak.

:: Sizce Türkiye'ye önce hangi markanın Android cihazı gelir? Samsung mu, HTC mi?

Cem Sünbül - http://shiftdelete.net