Patnos'ta Pora Tiyatro Topluluğu 'Hastane' ile Turneye Hazırlanıyor

NeslisH

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ağrı Patnoslu gençlerden oluşan 'Pora' isimli tiyatro topluluğunun sahneye koyduğu 'Hastane' adlı oyun turneye hazırlanıyor.

Patnos Lisesi 2003 yılı mezunlarından Sena Gevşer, Abdulkerim Coşkun, İbrahim Taşdemir, Cem Eren, Şükrüllah Araz, Ferdi Kırtay ve Halil İbrahim Sağlam'ın oluşturduğu 'Patnoslu Olmazsa Reeksiyon Almaz (Pora)' isimli tiyatro topluluğu kurdu.

Kendi memleketlerine kültürel etkinliklerle destek vermeye çalışan gençler 'Hastane' adlı oyunlarını sahneledi. Patnos Halk Eğitim Merkezi'nde sahnelenen Hastane isimli komedi oyunu tiyatroseverlerin beğenisini kazandı.

Hastanelerde yaşanan sıradışı olayları konu alan oyunun senaristliğini Sena Gevşer, yönetmenliğini ise Abdulkerim Coşkun gerçekleştirdi. Hastane isimli oyunu izleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Eskin, sanatsal etkinlikte bulunan eski öğrencilerine teşekkür etti. Bütün oyuncuları tek tek kutlayan Eskin, tiyatroyu çok beğendiğini ifade ederek, Patnos'un sosyo- kültürel ve sanatsal etkinliklere ihtiyacı bulunduğunu söyledi.

Ağrı merkezde daha önce oyunlarını sahnelediklerini ifade eden senarist ve oyuncu Gevşer, Patnos'tan sonra Van, Erciş, Bitlis ve Adilcevaz'da da oyunlarını sahneye koyacaklarını dile getirdi. Patnos'un gelişmesine ve tanıtılmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını dile getiren Gevşer, toplumun bütün kesimlerinden destek beklediklerini sözlerine ekledi.