Neştersiz estetikte en yeni yöntemler!

#1
Sponsorlu Bağlantılar


Ağrı ve acıdan korktuğunuz için estetikten kaçıyorsanız, bu yeni yöntemlerle mutlaka tanışmalısınız…

İşte karşınızda Türkiye ve dünyada en çok uygulanan en yeni ve en acısız estetik operasyonlar…


Thermage (Radyo Frekans) Terapi
Hollywood aleminin "küçük sırrı" olarak kabul edilen "Thermage" İçin; neştersiz yüz germe yöntemlerinde bir devrim yarattı deniyor. Yöntemi, cilt altı dokusunun, zarar verilmeden radyo frekans dalgalarıyla ısıtılması olarak özetleyebiliriz. Thermage; Termalipo, Tripolar, Elos ve Accent gibi neştersiz yöntemlerle aynı sonucu veriyor.

Ancak, kolajen gelişiminin 3 ayda başlayıp 6–7 ayda tamamlanması bir dezavantaj. Yavaş gelen sonuçların, sabırsız hastaları ilk zamanlarda memnun etmeyeceği kesin... Sabredenlerin ise sonuca belli bir süre sonra kavuşacakları da aşikar. Radyo frekans sistemlerini uygun doz ve programlar halinde uygulamak; bazı durumlarda farklı yöntemlerle desteklemek etkiyi de arttırıyor.

Thermage ağırlıklı olarak yanak, çene ve boyun bölgesinde uygulanıyor.


Mavi ışık terapisi
Bu yöntem cildi yakmadan ani ısı etkisiyle yanmış gibi hissettirerek hücrelerde uyarıya sebep oluyor. Böylece iyileşme mekanizması harekete geçiyor ve ciltte yenilenme başlıyor. Kontrollü bir teknoloji olduğundan emniyetle kullanıldığı söyleniyor. Cildin her türlü sorununa katkıda bulunur. Uzmanların sonuçlarından en çok memnun olduğu yöntemlerden biri.

CACI Face Up
CACI yöntemi için, mikrodermabrazyon yöntemlerinin en yenisi diyebiliriz. Bu cihazla düşük frekanslı bir elektrik akı ciltte protein sentezi sağlanıyor. 30'larmın sonunu ve 40'lı yaşlarının başını yaşayan kadınlara uygulanabiliyor Özellikle güneş lekesi, cilt lekeleri ve matlık problemleri için oldukça uygun bir yöntem. Bir miktar el hareketlerinin yardımıyla da ciltte dirilik elde ediliyor. Uzun süren seanslar sonucunda gergin ve toparlanmış bir doku elde ediliyor.

Smartlipo
NdYAG cinsi cihaz ile yağ dokusu eritilmeye çalışılıyor; bazı doktorlar erimiş yağı liposuction yoluyla oradan alınıyor. Bazıları da erimiş yağı kendiliğinden temizlenmek üzere orada bırakılıyor. Kısacası; bir "liposuction" tekniği. Cilt altı dokusunun alttan lazer ve ultrason ile ısınmasıyla cildi sıkılaştırma etkisi en büyük avantajı. Küçük bölgelerde, özellikle gıdı tedavisinde tercih edilmeli.

MLS
MLS yöntemi; yağları yontarak şekillendirme anl****** geliyor. Vücutta biriken ve şekil bozukluklarına yol açan yağ dokusunu şekillendirmeyi, dolayısıyla selülitleri azaltıp ve yok etmeyi amaçlıyor.

Ouantum Mikrolift
Bebekken yumuşak ve gergin olan cilt, yıllar geçtikçe susuz, kuru ve kırışık bir hal alıyor, ancak Mikrolift sayesinde bu etkiler en aza indirgenebiliyor. "Mikro akım" verilen bu Ouantum uygulamasında cildin toparlanması amaçlanıyor. Hücreler üzerinde etkili olan mikro akım, cildin kolajen ve elastin üretimini artırmasına neden oluyor, metabolizma hızlanıyor ve nemlenmeye olanak sağlıyor.

Böylece çizgilerin azalmasına ve cildin yenilenmesine yardımcı olunuyor. Ouantum Microlift, ameliyatsız yüz gerdirme, göz-dudak çevresi, göğüs-dekolte doku lifting, karın-yumuşak doku lifting ve el bakımı alanlarında çok etkili bir yöntem.

Cryolift
Estetik operasyon ihtiyacını geciktiren formül olarak 2 yıl önce Fransa'da çıktı. "Cryolift" tedavisi, cildin elastik ve kolajen lif sayısını artırılmasına yönelik enjeksiyonsuz bir yöntem. Dr. İsmail Ağar'ın da uyguladığı bu antiageing tedavisinde cilde yönelik uygulamalarda etkili antioksidan, vitamin kokteylleri ve cilt gençleştirici ilaçlar 1 İle -7 derece arasında farklı ısılarda cilde uygulanıyor. Özellikle cilt yaşlanmasının yüzdeki belirgin etki alanı olan gözaltı torbaları ve kırışıklıklar için 8 seans öneriliyor.
DuraklatYürüt

Arctic Peel(Soyma işlemi)
Cilt soyma tekniklerinin en son teknoloji ürünü "Arctic Peel" ile uygulama sonrası sosyal hayata hemen dönülebiliyor. Yöntem; cildi mikron kalınlıkta kontrollü bir şekilde soyarak, sadece ölü hücre tabakasını bir kerede kaldırıyor.

Bu yönteme "Arctic Peel" adı veriliyor çünkü cilt aynen Antarktika'nın beyazı gibi beyazlıyor. Soyma işleminin üstüne hemen nemlendirici sürülünce cilt tekrar eski rengini alıyor. Ertesi sabah yüzünüzü yıkarken bu tabaka soyularak altından yumuşacık, matlığı ve kiri giderilmiş genç bir cilt ortaya çıkıyor. Bu şekilde ince kırışıklıkların ve güneş lekelerinin azalmasına yardımcı oluyor ve gözenekler daralıyor.

Endolift
Son zamanlarda estetik gündeminde sık sık karşımıza çıkan ve ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak birçok kadının yüzünü güldüren tekniklere bir yenisi eklendi: Endolift! Bu en yeni; "asma tekniği". Endolift'i 40 yaş ve üzeri, cildi çok fazla sarkmamış herkes uygulatabiliyor. Eski asma tekniklerine göre yer çekimine karşı gelen Endolift, sarkan dokunun küçük bir delikten girerek yukarı çekilmesi ve sağlam bir yere dikilerek sabitlenmesiyle yapılıyor. Yani yüz germede dikişle yapılan asma tekniği, deri kesilmeden uygulanıyor. Lokal anesteziyle uygulanan yöntem; kaş ya da boyun kenarı gibi tek bir bölgeye yapılacaksa sadece oraya lokal anestezi yapılıyor. Ortalama iki yıl etkili olduğu söyleniyor.

Endolift, vücutta kullanılan yöntemleriyle meme, iç bacak ve popoda da uygulanabiliyor.