İnternetin Turizme Katkısı Nedir?

Eylül

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
İnternetin Turizme Faydasıİnternetin Turizme Katkısı Nedir


Günümüzde ticaretin yapıştırıcısı olan iletişim ve etkileşim konularını sihirli değnek misali çözümleyen internet teknolojileri, birçok tıkanıklıkları çözmekte etkili bir araç olarak devreye girmiştir.Turizm ve İnternet Teknolojisi

Her gün internet kullanıcı sayısının ve kullanım sürelerinin artış göstermesi, globalleşen dünyada turizm sektörünün de bu alanda kendi payına düşen büyümeyi almasını sağlamıştır.

Yurtiçi ve yurtdışında turizm sektörünün internete yaptığı yatırımları göz önünde bulundurduğumuzda internetin diğer sektörlerde olduğu gibi turizm sektörü için de her geçen gün daha fazla önem kazanıyor.

Kullanımın artmasıyla birlikte ürün pazarlayıcılar ve tedarikçiler de maliyetleri minimuma indirmek ve daha fazla tüketiciye daha hızlı bir şekilde ulaşabilmek için bu değişime uyum sağlayabilmeliler.

Bankalar arası kart merkezlerinin verdiği 2010 verilerine göre Türkiye’de internet üzerinden alınan ürünler arasında konaklama, uçak bileti, otel rezervasyon, araç kiralama gibi turizmle ilgili hizmetler toplam pastanın yüzde 25’ini oluşturuyor. Türkiye’deki e-ticaretin yüzde 25’i turizm sektörüne yönelmiş durumda ve bu ara giderek açılıyor.

Alıntı